TR | ENG
Ufuk Tarhan’ın sosyal medya, blog, kitap, vb. linkleri:
https://taplink.cc/futuristufuk

Ufuk Tarhan Kimdir?

Fütürist, Ekonomist, Yazar Ufuk Tarhan, ODTÜ Ekonomi Mezunudur. Uzun yıllar, çoğunluğu teknoloji olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmış, En Başarılı, En İnovatif, En Yaratıcı, En Gelecekçi İş Kadını Ödülleri almıştır. Fütüristler Derneği’nin ilk kadın başkanı olan Tarhan, 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörüdür.

Türkiye’nin ilk ve en fazla talep gören kadın Fütürist konuşmacısı, moderatörü olmasının yanı sıra kurumlara ve markalara gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri ve projeler tasarlar. Forbes Dergisi Internet sitesindeki “En etkili 50 Kadın Futurist” ve Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listelerindeki tek Türk olan Tarhan, yüksek sayıda takipçiye sahip bir blogger’dır. İş dünyası ve gelecek odaklı çeşitli dergilere, online platformlara köşe yazarlığı yapmakta, sosyal medyayı oldukça aktif ve etkin kullanan bir influencer’dır.

Kendisine ait tüm linkler burada yer almaktadır👉🏻 Taplink-Ufuk Tarhan veya Linktree-Ufuk Tarhan

Bahçeşehir Üniversitesi’nde 57 yaşında “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında yüksek lisans yapan Tarhan, ODTÜ'de ve çeşitli Üniversitelerde Gelecek dersleri de vermiştir. Yüksek Lisans tez konusu, kitabıyla aynı adı taşıyan “T-İnsan’dır”. Yurt içinde ve dışında fütürizm üzerine çalışan çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenmiş, Kagider Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Fütürist Dr. Verne Wheelwright’ın “O Senin Geleceğin – It’s your Future" kitabının önsözünü yazmış, Türkçeye tercümesine katkı vermiştir. Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü sahibi “T-İnsan” ve son olarak da “Yarının İşini Yarına Bırakma” kitaplarının yazarıdır.

“Yarının İşini Yarına Bırakma” kitabının gelirleri ile Türk Eğitim Vakfı’nda açılan, özellikle teknoloji ve mühendislik alanında lisans eğitimi alan kız öğrencilerin desteklendiği “Ufuk Tarhan, Fütürist Gençlik Burs Fonu’na” bağış yapılmaktadır. Ayrıca burs fonuna ait bu linkten https://bit.ly/3lIyhow direkt bağış da yapabilirsiniz

Gizlilik Sözleşmesi Yasal Uyarı İletişim:  info@m-gen.biz  |  Asist Tel. : +90 533 742 00 38